ЯК ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ ВПЛИВАЄ НА НАШ МОЗОК

Новини Вер 27, 2022

Світ не стоїть на місці, змінюється темп життя, змінюються вимоги до сучасної людини. Світ стає більш технологічним та глобалізованим. Щоб встигнути за сучасним темпом життя людині потрібно мати здатність до швидкого засвоєння великих об’ємів інформації, вміння працювати з багатьма задачами одночасно, здатність до глибокого аналізу. Із пришвидшення темпу життя, збільшується і середня тривалість життя: кожні 10 років на 1-2 роки. Люди повинні готуватись до того, що їм доведеться працювати довше, ніж поколінню їх батьків. Це ставить виклик перед сучасною людиною і вимагає від неї постійного саморозвитку, як фізично, так і ментально.

Людина, яка не розвиває пам’ять поступово втрачає здатність до швидкого запам’ятовування та концентрації уваги. Перші прояви старіння мозку ви можете відчути раніше, ніж досягнете пенсійного віку, якщо не піддаватимете мозок тренуванню.

Наш мозок гнучкий, а пам’ять легко розвивається. Розумова активність змінює фізичні структури нашого мозку. Під час навчання активуються нейрони у відповідь на стимул. Активні нейрони зв’язуються і лежать в основі формування сірої (де нейрони взаємодіють) та білої (що пов’язує ділянки сірої) речовини мозку. Збільшення об’єму сірої речовини полегшує опрацювання лінгвістичної інформації.

Володіння принаймні двома мовами впливає на пізнання та взаємодію з навколишнім середовищем. Оволодіння іноземними мовами розкриває потенціал, що дозволяє опрацьовувати великі об’єми інформації, фокусуватися на суттєвому і відкидати другорядне. Знання іноземної мови робить Ваш кругозір ширшим. «Скільки мови Ви знаєте – стільки разів Ви людина» – відомий вислів Йоганна Вольфганга фон Ґете.

Людина, краще засвоює інформацію, якщо прикладає зусилля для запам’ятовування: вивчає, згадує, повторює, використовує в ситуації іншомовні слова та граматичні конструкції. Методики навчання передбачають завдання для самостійного опрацювання учнем матеріалу, адже активне запам’ятовування допомагає виробити міцні ланки, які в подальшому вибудуються у ланцюг знань.  Якщо кожен блок добре запам’ятався, утвориться міцна база знань із іноземної мови.

Вмотивоване, активне навчання здатне позитивно впливати на мозок людини, а знання зберігаються довготривалий час. Навіть, якщо людина не використовує отримані знання, за необхідності, вона легко відтворить ланцюг при повторенні із мінімальними зусиллями.

Використане джерело:

Сайт «Збруч»: Як мова впливає на мозок [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zbruc.eu/node/89023. 23.09.2022